گیاه‌خواری یا Vegetarianism چیست و انواع سبک سبزی‌خواری کدام است؟

گیاه‌خواری یکی از سبک‌های غذایی پرطرفدار امروزی‌ست که در ان افراد یا فرد، از خوردن گوشت اجتناب کرده و در رژیم غذایی خود از فرآورده‌های جایگزین تغذیه می کند. ضمنا، بسیاری از گیاه‌خواران از استفاده محصولاتی مثل لباس‌های چرم یا کیف‌هایی از این جنس شدیدا خودداری می‌کنند.
گیاه‌خواری یا Vegetarianism

گیاه‌خواری یا Vegetarianism یکی از سبک‌های غذاییِ طیف خاصی از افراد بوده که این روزها بیش از هر زمان دیگری رواج پیدا کرده است. افراد به دلایل زیادی از جمله: «حفظ سلامتی، به خاطر برخی اعتقادات و باورها، نگرانی و دغدغه‌مندی در خصوص حق حیات و حقوق حیوانات، نگرانی استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها و هورمون‌ها در غذای دام‌ها و یا تمایل به پیروی از رژیم غذایی که کم‌ترین آسیب را به لحاظ اکولوژیکی (زیست محیطی) به همراه دارد، به گیاه‌خواری یا Vegetarianism روی می آورند. ضمن اینکه بسیاری از حامیان این سبک زندگی شدیدا با آزار و کشتار حیوانات مخالف هستند.

بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از رژیم‌های گیاهی، انواع سبک سبزی‌خواری، می‌تواند در حفظ سلامت انسان موثر واقع شود. بهره‌گیری از این نوع سبک غذایی می تواند از مشکلات یا بیماری‌های رایج زمانه امروز نظیر فشار خون، ناراحتی‌های قلبی، کلیوی و برخی سرطان‌ها جلوگیری کند. جالب است بدانید گیاه‌خواری انواع و اقسام متنوعی دارد که هر کدام به زعم مواردی، در سبک و سیاق این طریقه غذایی تفاوت‌هایی دارد.