معجزه دارچین؛ بررسی فواید و مضرات دارچین برای سلامت بدن انسان

یکی از مهم‌­ترین مواد فعال دارچین، «سینامالدهید» است که در طعم دهنده‌­ها و عطردهنده‌­ها استفاده می‌شود. همین ماده عنصر اصلی و مفید این ادویه است. برخی از متخصصان، مصرف نیم تا یک قاشق چایخوری یعنی در حدود 2 تا 4 گرم پودر دارچین در روز را پیشنهاد می‌­کنند.
فواید و مضرات دارچین

دارچین ادویه ای است که عصاره پوست درخت، برگ، گل، میوه و ریشه آن هزاران سال است در طب سنتی سراسر جهان مورد استفاده قرار می­‌گیرد. همچنین در پخت و پز و شیرینی پزی نیز مورد مصرف بالا دارد. ۲ نوع اصلی دارچین در جهان وجود دارد. دارچین «کاسیا» و «سیلان». دارچین کاسیا آن نوعی‌ست که با رنگ تیره در جنوب شرقی آسیا رشد می­‌کند.

دارچین سیلان، به دارچین واقعی نیز معروف است و در اغلب کشورها استفاده می­‌شود. سیلان عمدتا در سریلانکا رشد می­‌کند. یکی از مهم‌­ترین مواد فعال دارچین، «سینامالدهید» است که در طعم دهنده‌­ها و عطردهنده‌­ها استفاده می‌شود. همین ماده عنصر اصلی و مفید این ادویه است. طعمی که چوب دارچین به دمنوش و چای شما خواهد داد احتمالا کم‌نظیر است. یکی از دلایلی که کوکاکولا از پوست دارچین سیلان در نوشابه استفاده می­‌کند همین موضوع‌ست.

در این مقاله به بررسی فواید و مضرات دارچین برای سلامت بدن انسان خواهیم پرداخت. آنچه محرز است این ادویه (Cinnamon) خواص زیادی دارد. برخی از متخصصان، مصرف نیم تا یک قاشق چایخوری یعنی در حدود 2 تا 4 گرم پ